koledar prireditev DBD 2017 1koledar prireditev DBD 2017 2

"Ob nastajanju radijske oddaje Razkošje v glavi na Radiu Slovenija 1, ki bo predvajana v soboto 14. 1. 2017 ob 16.30 uri sem se sprehodila skozi leta, ki so mi prinesla veliko novih izkušenj v življenju. Težko je govoriti samo o sebi v javnosti, veliko raje opisujem dogodke, projekte, itd. , zato pa več povedo fotografije na spodnjem linku. Tam se nahaja članek, ki opisuje moje poti v času, ki ga aktivno preživljam na način kot me vodi srce in tja, kjer se počutim doma - to je Baška grapa.

Članka in radijske oddaje ne bi bilo brez vseh ljudi, ki hodijo z menoj na tej poti. Zgodbe smo ljudje...

Hvala vsem, tudi tistim, ki se ne najdete na fotografijah. Žal je bilo premalo prostora, zato sem izbor izmed 65 fotografij prepustila uredništvu. Hvala Radiu Slovenija 1, predvsem dr. Milanu Trobič, novinarju komentatorju dokumentarno-feljtonskega programa!" (Alenka Zgaga)

ZOTK priznanje 2016 012Ljubljana, 24.3.2016 - Na podlagi statuta in pravilnika o priznanjih je Zveza organizacij za tehnično kulturo Slovenije (ZOTKS) v sklopu redne letne skupščine 24. marca 2016 v Ljubljani podelila bronasta, srebrna in zlata priznanja ter častni znak za leto 2015. Bronasto priznanje za dejavno sodelovanje na področju ohranjanja tehnične dediščine je prejelo tudi Društvo Baška dediščina. Upravni odbor zveze je sklep o podelitvi priznanja sprejel na podlagi predloga Zveze organizacij za tehnično kulturo »Posočje« Tolmin, katere član je društvo. Priznanja sta podelila glavni tajnik ZOTKS Jožef Školč in predsednik upravnega odbora prof. dr. Stane Pejovnik.

Preberite več: BRONASTO PRIZNANJE ZOTKS  ZA OHRANJANJE TEHNIČNE DEDIŠČINE BAŠKE GRAPE

dbd obcinska16 1Občinski svet Občine Tolmin je na podlagi 10. člena Statuta Občine Tolmin na 14. seji dne 14. aprila 2016 sprejel sklep, da se v letu 2016 podeli zahvalo Občine Tolmin Društvu Baška dediščina za 11. letno delovanje, intenzivno promocijo ohranjanje kulturne dediščine in osvojeno priznanje za naj regionalno tematsko pot 2015 Na svoji zemlji.

Društvo Baška dediščina je prejelo zahvalo Občine Tolmin, v petek 27.5.2016 na slavnostni seji ob prazniku Občine Tolmin.

ZAHVALA: Društvo Baška dediščina se zahvaljuje občinskemu svetu Občine Tolmin za podeljeno zahvalo Občine Tolmin.
Ob tej priložnosti se zahvaljujemo vsem, ki sledite prehojeni poti Društva Baška dediščina, vsem, ki ste z nami sodelovali in sodelujete, nas podpirate in navdihujete za ohranjanje biserov kulturne in tehniške dediščine Baške grape.

KS Grahovo ob Bači se še posebej zahvaljujemo za nominacijo.

Upravni odbor društva

dbd obcinska16 2dbd obcinska16 3

IMG 0167Ljubljana - V okviru programa turističnega sejma Natour Alpe-Adria 2016, ki je potekal na Gospodarskem razstavišču v Ljubljani od 26. do 30. januarja 2016, so razglasili tudi zmagovalce NAJ regijskih poti za leto 2015.

Z območja Zavoda za gozdove Slovenije Območne enote Tolmin je priznanje prejela Tematska pot Na svoji zemlji iz Baške grape, katere upravljavec je Društvo Baška dediščina.

Preberite več: NAJ REGIJSKA TEMATSKA POT DOMUJE V BAŠKI GRAPI