Koledar dogodkov

Prejšnji mesec Včeraj Jutri Naslednji mesec
Letni pregled Mesečni pregled Tedenski pregled Dnevni pregled Išči Pojdi na mesec
6. pohod po Tematski poti Na svoji zemlji
Sobota 06 Oktober 2018, 10:00am
Zadetki : 70
Kontakt Alenka Zgaga, predsednica Društva Baška dediščina - 041 601 248

V soboto, 6. oktobra 2018, bo šestič zapored organiziran pohod po Tematski poti Na svoji zemlji. Start bo tudi letos ob 10. uri pri Domu krajanov na Grahovem ob Bači (Baška grapa).

Pohod poteka v okviru prireditve 13. FEstival Odmevi dediščine 2018 – 70 let filma Na svoji zemlji, vključen je tudi v Festival pohodništva Dolina Soče, Dneve evropske kulturne dediščine in Evropsko leto kulturne dediščine 2018.

Diapozitiv1

Smer pohoda bo potekala po ustaljeni poti. Vsako leto Društvo Baška dediščina v sodelovanju s KS Grahovo ob Bači polega ogleda tematskih tabel vsebino pohoda nadgradi z lokalnimi zgodbami:
* Spomnili se bomo 110. obletnice ustanovitve Čebelarskega društva Tolmin, ki je bilo ustanovljeno leta 1908 na Grahovem ob Bači. Zato se bomo ustavili pri spominski tabli in se dogodka spomnili s kratkim kulturnim programom.
* S kapljico spomina bomo obeležili 50. obletnico snemanja dokumentarnega etnološkega filma » Plamen v dvonožcu », ki ga jena Koritnici posnel režiser Mako Sajko
* zgodbo Rudija Bašlja, borca NOB, ki je 24. 4. 1944 s požigom bencina v Postojnski jami prižgal plemenico svobodi.
* ogled foto točke na Koritnici (rimski zid, lokacija snemanja filma NSZ, Bohinjska proga)
* zgodovina cerkve sv. Ane
* spomenik padlim NOB na Koritnici (1972), katerega idejno zasnovo je izdelal akademski slikar, domačin Ljubo Brovč.
Organizatorji: Društvo Baška dediščina v sodelovanju s KS Grahovo ob Bači, PGD Grahovo ob Bači
Startnina za celotni pohod: 12 EUR (vodenje, izkaznica, spominek, pijača na okrepčevalnicah, enolončnica na športnem igrišču).

SPOROČILO ZA JAVNOST

www.facebook.com/tematskapotnasvojizemlji/