DRUŠTVO BAŠKA DEDIŠČINA PREJEMNIK ZAHVALE OBČINE TOLMIN 2016

dbd obcinska16 1Občinski svet Občine Tolmin je na podlagi 10. člena Statuta Občine Tolmin na 14. seji dne 14. aprila 2016 sprejel sklep, da se v letu 2016 podeli zahvalo Občine Tolmin Društvu Baška dediščina za 11. letno delovanje, intenzivno promocijo ohranjanje kulturne dediščine in osvojeno priznanje za naj regionalno tematsko pot 2015 Na svoji zemlji.

Društvo Baška dediščina je prejelo zahvalo Občine Tolmin, v petek 27.5.2016 na slavnostni seji ob prazniku Občine Tolmin.

ZAHVALA: Društvo Baška dediščina se zahvaljuje občinskemu svetu Občine Tolmin za podeljeno zahvalo Občine Tolmin.
Ob tej priložnosti se zahvaljujemo vsem, ki sledite prehojeni poti Društva Baška dediščina, vsem, ki ste z nami sodelovali in sodelujete, nas podpirate in navdihujete za ohranjanje biserov kulturne in tehniške dediščine Baške grape.

KS Grahovo ob Bači se še posebej zahvaljujemo za nominacijo.

Upravni odbor društva

dbd obcinska16 2dbd obcinska16 3

BRONASTO PRIZNANJE ZOTKS ZA OHRANJANJE TEHNIČNE DEDIŠČINE BAŠKE GRAPE

ZOTK priznanje 2016 012Ljubljana, 24.3.2016 - Na podlagi statuta in pravilnika o priznanjih je Zveza organizacij za tehnično kulturo Slovenije (ZOTKS) v sklopu redne letne skupščine 24. marca 2016 v Ljubljani podelila bronasta, srebrna in zlata priznanja ter častni znak za leto 2015. Bronasto priznanje za dejavno sodelovanje na področju ohranjanja tehnične dediščine je prejelo tudi Društvo Baška dediščina. Upravni odbor zveze je sklep o podelitvi priznanja sprejel na podlagi predloga Zveze organizacij za tehnično kulturo »Posočje« Tolmin, katere član je društvo. Priznanja sta podelila glavni tajnik ZOTKS Jožef Školč in predsednik upravnega odbora prof. dr. Stane Pejovnik.

Preberite več: BRONASTO PRIZNANJE ZOTKS ZA OHRANJANJE TEHNIČNE DEDIŠČINE BAŠKE GRAPE

Koledar tradicionalnih prireditev za leto 2016

Društvo Baška dediščina je objavilo koledar tradicionalnih prireditev za leto 2016

  • Petek, 18. 03. 2016, Podbrdo ob 15.30

9. DELAVNICA IZDELAVE CVETNONEDELJSKIH BUTAR »Moj pusl je ta leus«
Izdelovanje cvetnonedeljskih puslov (butar) je bilo v letu 2013 vpisano v register žive kulturne dediščine Slovenije.

  • Nedelja, 15. 05. 2016, Petrovo Brdo ob 15.00 uri

10. VOLFOVO SREČANJE

Preberite več: Koledar tradicionalnih prireditev za leto 2016