Delavnica "Moj pušl je ta lepš"

Petek, 22. Marec 2013 ob 15.30 uri
Podbrdo (OŠ Simona Kosa Podbrdo) – Delavnica Moj pušl je ta lepš

Društvo Baška dediščina bo tudi letos, že sedmič po vrsti, organiziralo delavnico izdelave cvetnonedeljskih butar. V Podbrdu, Petrovem Brde, Bača pri Podbrdu, Stržiščah, Poreznu in Rutu jim pravijo "pušl". Na Grahovem, Koritnici, Hudajužni in v Oblokah, kjer se razlikujejo le v drobnih detajlih, pa "kaštron".

Člani društva naberejo ves potreben material, predstavijo pomen in simboliko posameznih sestavin ter vodijo izdelavo. Delavnica poteka v jedilnici OŠ Simona Kosa Podbrdo. Udeležijo se je otroci, njihovi starši in stari starši. Skupaj naredijo "pušle", ki jih v na cvetno nedeljo nesejo k blagoslovu.

Na letošnji delavnici bodo "pušle", ki bodo najbolj pravilno izdelani, prvič tudi nagradili. Vsakoletna dobro obiskana delavnica potrjuje, da se vračamo k bogastvu izročila.

----------------------------------------

Na povezavi je posnetek delavnice pušlov, ki je bila izvedena v petek, 22. 3. 2013 na OŠ Podbrdo v izvedbi Društva Baška dediščina.

*Opomba: žal je napačen podnapis Cveta Zgaga (bil je koordinator delavnice, ne pa predsednik društva)

Prijetno poslušanje!

Alenka Zgaga
predsednica Društva Baška dediščina

2012 rj

2013 rj

2014 rj

2015 rj

2016 rj

2017 rj

2018 rj